Sağ Beyin

 

Dünyanın kaderini değiştiren ve ünlü bir bilim adamı olan Albert Einstein'in bir asır önce "Sol beyin sadık bir hizmetçi, sağ beyin ise verilen bir hediyedir" sözünü kullanmasının sebebini insanlık tarihi çok sonradan öğrenmiştir.

Sağ beynin sol beyinden çok daha üstün, gizemli ve yetenekli olduğunu Albert Einstein aslında 100 yıl önce keşfetmiştir.

Sağ beynin bilinçli kullanılması halinde sol beyin kaynaklı hemen hemen tüm rahatsızlıkların tedavisinde adeta bir doktor görevi aldığı yine yıllar sonra anlaşılmıştır.

Ergenlik yaş öncesi sağ beynin yardımlaşma ve tedavi etme yeteneği ortaya çıkarılıp kullanılabilindiğinde sol beyin kaynaklı ön hafıza bellek zayıflığı, bilinçaltı kaynaklı kekemelik sorunları, dikkat eksikliği, dikkat dağınıklığı, sol beyin odaklı konuşma bozuklukları gibi bir çok rahatsızlıklar tedavi edilebilmektedir.

50 yaşında kaza geçirmiş ve sol beyin konuşma merkezi hasar görerek konuşma yeteneğini kaybetmiş bir insanın ergenlik öncesi sağ beynine yardımlaşma ve tedavi etme yeteneği kazandırılmışsa bu insan yeniden konuşabilir. 

Yine ergenlik yaş öncesi sol beyin kaynaklı vücudun sağ tarafında oluşan vücut motor hareketlerindeki aksamalar sağ beynin yardımlaşma ve tedavi etme özelliği kullanılarak tedavi edilebilmektedir.

Sol beynin yapamadığı ya da eksik kaldığı her durumu eğer öğretilmiş ise sağ beyin ömür boyu tedavi eder ve yapamadıklarını üstlenerek gerçekleştirir.

Sitemizde bu konulara ilişkin sahalarda alınmış ve yaşanmış bir çok örneklere rastlayabilirsiniz..

Tüm bilimsel çalışmalar göstermiştir ki "Sağ beyin sol beynin doktorudur"